כמה עולה צילום בית מקצועי על-ידי צלם אדריכלות?

כשמוכרים נכס, השאלה "האם לשכור את שירותיו של צלם אדריכלות מקצועי?" לרוב נענית בתשובה האופיינית "צלם מקצועי עולה יותר מדי". אבל בעולם שבו קונים ומוכרים נדל"ן באינטרנט, האם זו תשובה הגיונית?
צילום אדריכלות מקצועי של סלון וילה הפונה למרפסת, עם נברשת גדולה ופינת ישיבה עם שולחן מזכוכית.

נכסים עם תמונות מקצועיות נמכרים מהר יותר וביותר כסף. כמה יותר? במחקר שנעשה במרץ האחרון, נתגלה שנכס הנמכר באמצעות תמונות מקצועיות, נמכר בשווי הגבוה בכ-50,000 ש"ח בממוצע לנכסים ששוים עד 2 מליון ש"ח. אז כמה זה שווה לכם?

תרשו לי להסביר…
אם, כמו אנשים רבים אחרים, בחרתם לשכור את שירותיו של מתווך, כדי שיעזור לכם למכור את הבית, תאלצו להיפרד מ-2% משווי העסקה, כלומר כ-35,000 ש"ח בממוצע. לעומת זאת, צלם אדריכלות מקצועי דורש הרבה הרבה פחות… היום, כשקרוב ל-100% מקוני הבתים מחפשים נכסים באינטרנט וכשהדבר הראשון והעיקרי* שקונה טיפוסי עושה זה להסתכל בתמונות של הנכס, האם תשלום עבור צילום אדריכלות מקצועי, בעלות של פחות מרבע אחוז מערך הנכס, שירות מהותי כל-כך למכירה, עדיין נשמע מופרך?

אם עוד לא השתכנעתם והתקשרתם לצלם, כדאי שתמשיכו לקרוא…

להיות או לא להיות – או – רושם ראשוני שעושה את ההבדלרושם ראשוני זה חשוב, בין אם מתראיינים למשרת החלומות שלכם, יוצאים לדייט ראשון או… כשמוכרים בית. יש לכם 20 שניות בלבד להשאיר רושם טוב. האם התמונות שצילמתם באמת מצליחות לעשות את המקסימום בשניות החשובות האלה?

זה נכון שהמצלמות "רגילות" ואפילו אלה שבסמארטפונים התקדמו מאד בשנים האחרונות. אבל הן עדיין לא מספקות את הסחורה כשמדובר בתמונות רחבות זווית, בחדות ובתאורה. תמונות אפקטיביות מושכות את העין. אם התמונה עוררה עניין אצל הקונה הפוטנציאלי הוא ירים את הטלפון ויתקשר אליך. אם לא, הוא ילחץ "אחורה" בדפדפן וזהו. הרגשת את זה? זאת הייתה ההזדמנות שלך לתפוס את תשומת הלב של הקונה. אבל הרגע הזה שהוא עבר למודעה הבאה – זה הרגע שבו איבדת אותו לנצח.
אז איך אפשר להבטיח שקונים פוטנציאליים יסתכלו על המודעה שלך ולא ימשיכו מיד הלאה? באמצעות צלם אדריכלות מקצועי שיצלם עבורך את הבית. כי זה תענוג מפוקפק לראות את מספר האנשים שצפו במודעה ולדעת כמה מתוכם התקשרו, כי התמונות לא היו טובות מספיק.

* לפי מאמר בנושא הבנת התנהגות קוני בתים מאת המכון להתנהגות נדל"ן באוניברסיטת ODU. התמונות הן הדבר הראשון והעיקרי שקונים מסתכלים עליו, וב-40% מהמקרים, הן גם הדבר היחיד. (חזור)

לסיכום, תמונות טובות מיצרות רווח כפול – הן גם מגדילות את החשיפה, וגם מעלות את רמת העניין בנכס. המשמעות היא שהנכס ימכר יותר מהר וביותר כסף. אז תתקשרו, זה ישתלם לכם…

%d בלוגרים אהבו את זה: