5 טיפים לצילום אדריכלות ועיצוב פנים למתחילים

צילום נכסים, חללים ומבנים לרוב מורכב הרבה יותר מכפי שנראה ברגע הראשון. על-מנת ליצור תמונה שהיא מצד אחד מציאותית, ומצד שני מעניינת ומושכת לצפייה, נדרש תכנון זהיר, בימוי, תאורה נכונה ולרוב גם הרבה סבלנות.

פוסט זה יכסה 5 טיפים לצילום אדריכלות, למי שלא יכול להרשות לעצמו לשכור את שירותיו של צלם אדריכלות. אם אתם סוכני נדל"ן, אדריכלים או מעצבי פנים בתחילת דרכם (או שאתם "סתם" מעוניינים לצלם תמונות אדריכלות יותר טובות) אני מקווה שפוסט זה יעזור לכם להתחיל. במידה ותגלו עניין בנושא, ארחיב את הפוסט לסדרת הפוסטים. יש עוד המון טיפים וטריקים שאשמח לחלוק אתכם…

טיפ מס' 1: צלמו הרבה תמונות

מזוויות שונות ובזמנים שונים במהלך היום, זכרו להטעין את הסוללות ולרוקן את כרטיס הזיכרון לפני הצילומים כדי שתוכלו לצלם כמה תמונות שתרצו. כך תוכלו לבחור מה לפרסם מבין מגוון גדול של תמונות, וגם ללמוד מה "עובד" ומה לא.

וילה בצהריים מול וילה בדמדומים

אותה תמונה צולמה פעמיים – פעם בצהריים ופעם בדמדומים

 

טיפ מס' 2: בדקו את הקומפוזיציה

הזווית "הנכונה" לצילום היא עניין חשוב בכל סוג צילום, אבל אני טוען שבצילום אדריכלות היא הכי חשובה. הקדישו מחשבה לזווית שממנה מצלמים את התמונה. נסו לשנות את הזווית, אפשר להזיז את המצלמה קצת ימינה או שמאלה, ולא לצלם בהכרח מגובה העיניים.

וילה המצולמת מגובה סולם

צילום וילה מזווית יחודית יוצר תמונה מעניינת יותר (אדריכלות: אפרת מאירי)

טיפ מס' 3: הגדרות מצלמה מומלצות (אזהרה: לא למצלמים על Auto)

לכל סיטואציה יש את ההגדרות המתאימות לה ביותר, אבל הקו המחשבתי שמנחה אותי הוא לסגור צמצם על-מנת לכלול את כל החלל בפוקוס, להשתמש ב-ISO נמוך על מנת להימנע מגרעון מיותר בתמונה, ובמידה ואין לכם חצובה, להשתמש במהירות תריס מהירה מספיק, על-מנת שהתמונה לא תצא מטושטשת.

מטבח בוילה עם נוף החוצה

הגדרות נכונות עוזרות לכלול את הכל בפוקוס, גם בפנים וגם בחוץ (אדריכלות: רינן קרני)

טיפ מס' 4: ציוד מומלץ

צילום אדריכלות ועיצוב פנים כולל הרבה ציוד יקר וייחודי לתחום. אולם באופן כללי ניתן לומר שצלם אדריכלות לרוב ישתמש בעדשה רחבה, שמצליחה לכלול את כל החלל בפריים אחד, וחצובה, שכמעט תמיד הכרחית על-מנת לצלם תמונה חדה.
למתקדמים: אם השקעתם ורכשתם עדשה רחבה, הבהקים (flares) הם תופעה שכיחה ולא תמיד רצויה. שימוש במגן עדשה (lens hood) עוזר למנוע הבהקים לא רצויים שלעיתים מתגנבים לתמונה אפילו כשמצלמים בתוך הבית.

תמונת סלון בעדשה רחבה עם חצובה

בפינה שמאלית ניתן לראות איך צולמה התמונה (על חצובה ועם עדשה רחבה)

טיפ מס' 5: מצב פנורמה

במידה ואתם משתמשים במצלמה/במכשיר סלולרי שתומך בצילום פנורמי, אתם יכולים לדמות אפקט של עדשה רחבה בעזרת צילום פנורמי, עקבו אחר ההוראות ותנו למצלמה לעשות את העבודה. כך תקבלו תמונה המדמה שימוש בעדשה רחבה.

סלון + מטבח בעדשה רחבה

אפשר להשתמש במצב פנורמה על מנת לכלול יותר בתמונה

טיפים אלה הם רק נגיעה – "על קצה המזלג", צילום אדריכלות ועיצוב פנים הוא נושא מורכב מאד, יש להכיר את המצלמה ושאר הציוד על בוריו. מומלץ להשתמש בשירותיו של צלם אדריכלות על מנת לקבל את התוצאות הכי טובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: