5 סיבות טובות למה כל מתווך צריך צלם מקצועי

מתווך, סוכן נדל"ן תוריד ת'סמארטפון!

צילום לתיווך יוצר תמונות אפקטיביות שמושכות את העין – אם התמונה עוררה עניין אצל קונה הפוטנציאלי, היא עשתה את העבודה והוא יתקשר אליך. אם לא הוא ילחץ Back ויעבור למודעה הבאה ברשימה. זהו זה, שם, בדיוק שם, באותו רגע – זאת הייתה ההזדמנות שלך לתפוס את תשומת הלב של הקונה, אבל אם הוא לחץ Back איבדת אותו לנצח! אז איך נמנעים מכפתור ה-Back הנורא? (או – למה כל מתווך צריך צלם מקצועי?)

מתווך, סוכן נדל"ן תוריד ת'סמארטפון!

1. כי פרסום הנכס באינטרנט זו אחריות שלך

כנראה שאתה מסביר ללקוחות שלך כמה חשוב שהבית יהיה מסודר ונעים, ואפילו נותן טיפ או שניים כיצד לגרום לדברים להיראות אפילו יותר טוב. ואז אתה בא ומצלם עם הסמארטפון ושם באינטרנט לדיראון עולם.

זה נכון שבית מסודר ויפה זו האחריות של הלקוח, אבל פרסום הנכס באינטרנט זו אחריות שלך. באינטרנט יש לך הזדמנות אחת להרשים – שתי שניות דלות בלי תמונה, ועשרים שניות עם תמונה. האם פרסום התמונות שצילמת עם הסמארטפון או עם מצלמה פשוטה באמת עושות את המקסימום שהן יכולות לעשות בשניות יקרות הערך האלה?

מטבח בבית פרטי, צילום לתיווך שעושה את ההבדל

2. כי הדבר הראשון שקונה עושה זה להסתכל בתמונות

כאשר הקונה הטיפוסית מסתכלת על פרסום נכס באינטרנט, הדבר הראשון והעיקרי שהיא עושה זה להסתכל בתמונות. כך במאמר מעניין בנושא הבנת התנהגות קוני בתים מאת המכון להתנהגות נדל"ן באוניברסיטת ODU.

למעשה, בכ-40% מהמקרים זהו הדבר היחיד שמסתכלים עליו. לכן אגב, מתווכים שלא מוצאים את הזמן לצלם את הנכסים שהם מפרסמים (תופעה שכיחה באופן מדאיג) אולי ירצו לשקול מחדש את דרכי הפעולה שלהם.

הרי מתווך טוב הוא בראש ובראשונה איש שיווק מקצועי, והוא גם גובה כסף בהתאם. לפספס את הרכיב הכי בסיסי בשיווק שלו פשוט נוגד כל הגיון… אבל אני סוטה מהנושא.

3. כי נכסים עם תמונות מקצועיות נמכרים מהר יותר וביותר כסף

האם צילום מקצועי לתיווך שווה את זה? ברור שכן! אבל אתם לא צריכים להאמין לי  – במחקר שנעשה במרץ האחרון (15/3/2016) על ידי חברת Redfin, נתגלה כי נכסים ששווים 1.6 עד 2 מיליון שקלים שנמכרו באמצעות תמונות מקצועיות, נמכרו בכמעט 50,000 ש"ח יותר, בממוצע(!).

וזה לא הכל, תמונות מקצועיות עוזרות גם למכור מהר יותר, אותם נכסים נמכרו שלושה שבועות מהר יותר בממוצע. תחשבו כמה זמן זה יכול לפנות לכם…

4. כי מצלמה טובה זה לא הכל

מצלמות "רגילות", ואפילו מצלמות שבסמארטפונים התקדמו מאד בשנים האחרונות, אבל הן עדיין לא מספקות את הסחורה כשמדובר בתמונות רחבות זווית, בחדות ובתאורה.
"אבל יש לי מצלמה טובה באמת…" – הרבה מתווכים חושבים שאם הם קנו מצלמת DSLR ולימדו את עצמם להשתמש בה אז זה מספיק טוב. אבל האמת היא שצילום לתיווך הוא באמת אמנות. צלם מנוסה ומקצועי יודע איך להשתמש בקומפוזיציה, בצבע ובאור כדי ליצור תמונה מעניינת יותר. מצלמה מקצועית לא עושה אותך צלם, בדיוק כמו שגיטרה חשמלית מקצועית לא עושה אותך אליל רוק אנ' רול.אם שתי התמונות לעיל שצולמו באותו מקום ובאותה מצלמה מקצועית לא שכנעו אתכם, הנה סיפור משעשע להמחשת הנקודה:

צלם מפורסם נכנס למסעדת שף, השף שמע שהצלם הגיע וניגש בעצמו כדי לקחת את ההזמנה:

השף: "אני מאד מעריך את העבודה שלך, אתה מצלם תמונות מאד יפות! יש לך מצלמה מקצועית, נכון?"

הצלם:"אממ..תודה, כן."

השף: "רואים!"

בתום הארוחה ניגש השף לשאול את הצלם אם נהנה מהאוכל

הצלם:"רציתי להחמיא לך על האוכל, הכל היה נהדר, טעים מאד, יש לך תנור מקצועי, נכון?"

השף:"אממ.. תודה, כן."

הצלם:"טועמים"…

5. כי עדיף שתהיה המתווך, לא הצלם.

עמוק עמוק בפנים אתה מבין הרי שאי אפשר לעשות הכל על הצד הטוב ביותר, בייחוד אם אתה מנסה להגדיל את העסק בו"ז. הזמן שלך יושקע טוב יותר בהשגת בתים חדשים לייצוג, ובהרחבת העסק.
פעם אפילו המנכ"ל של NIKE האמין  שמוצר טוב מוכר את עצמו, אבל היום יודעים יותר טוב. הרי בית טוב לא יימכר בלי העזרה שלך, והלקוחות שלך סומכים עליך שתפרסם את הבית שלהם על הצד הטוב ביותר, והם גם משלמים לך בשביל זה. בפעם הבאה שאתה שולף את הסמארטפון כדי לצלם תמונות לנכס תשאל את עצמך האם מנהלי השיווק ב-NIKE היו מצלמים רנדומלית ערימה של נעליים עם הסמארטפון לפרסומת החדשה שלהם? (רמז: כנראה שלא…)

המטרה שלך היא לגרום להם לחלום. תמונות מדהימות עושות את זה.

לסיכום, נוסחה פשוטה בכל מה שקשור לצילום לתיווך: תמונות מקצועיות = יותר כסף + פחות דאגות.

אז תרים טלפון, זה ישתלם לך. 054-5225554

%d בלוגרים אהבו את זה: